Vaegnägijatele

Abistamine pole veel kunagi varem nii vahva olnud!

13:34:00

Suvi on Helpificule palju positiivseid üllatusi toonud

Suvi on Helpificu platvormile olnud erakordselt tore aeg, mil oleme saanud palju häid uudiseid nii kodumaalt kui kaugemaltki. Hooandjas läbi viidud kampaania oli väga edukas ja peagi teeme algust pilootprojektidega Horvaatias ning Rumeenias, et kogukonnaliikmed märkaksid ja toetaksid üksteist rohkem. 

Juuli keskpaik oli Helpificu jaoks äärmiselt rõõmus aeg – meie Hooandja kampaania “Ise elada ja ise vastutada!” läks korda 577 inimesele, kelle abil kogusime 10 835 eurot. Selle summaga ületasime seatud eesmärgi ja saame tänu heade inimeste abile oma platvormi paremaks ja mugavamaks muuta. Kogutud raha eest tahame välja arendada kättesaadava ja osapooli rahuldava maksekeskkonna, et abi leidmine ning osutamine muutuks tõhusamaks. Helpific ei ole oma põhiolemuselt tasuline teenus, kuid paljud abisoovid ja abipakkumised on siiski seotud tasustamisega, mistõttu on usaldusväärne maksesüsteem ääretult vajalik. Lisaks maksesüsteemi arendamisele soovime muuta kasutajate isikuandmete kontrollsüsteemi. Plaanime kasutajaandmete juurde lisada ka tagasiside andmise võimaluse, et abistaja leidmine oleks võimalikult turvaline. Nii loome koos suure ja regioone hõlmava andmebaasi – Helpificu kaudu jõuavad abisoovid tuhandete vabatahtlike ja nendeni, kes otsivad lühiajalist tasustatud tööd. Seeläbi edendame ka vabatahtlikku tegevust sotsiaalvaldkonnas. 

Häid uudiseid tuleb kodumaalt veelgi. Helpificul on suur au osaleda innovatiivses teadus- ja arengutöö programmis CoSIE (Co-creation of Service Innovations in Europe - Teenuste innovatsioon Euroopas). CoSIE projekt koosneb üheksast pilootprojektist, mille eesmärgiks on lahendada erinevaid avaliku teenistuse sektoris esinevaid väljakutseid. Järgneva kolme aasta jooksul teeb Helpific koostööd Tallinna Ülikooli ja Võrumaa Omavalitsuste Liiduga, et arendada erivajadusega inimestele teenuste pakkumist Võrumaal. Võrumaal rakendatava programmi eesmärgiks on luua innovatiivseid ja kogukonnale keskenduvaid teenuseid. Eesti osalust programmis toetab Euroopa Liidu Horizon 2020 programm 386 066 euroga. 

Helpificul läheb väga hästi ka teistes riikides. Hiljuti võtsime ühendust Ashley Misleh’iga, kes on meie rahvusvaheline korrespondent Ameerikas. Ashley sõnul muutub Helpific USAs üha populaarsemaks ja inimeste tagasiside Helpificu platvormile on olnud igati positiivne. Pikemalt saab Ashley’ga tehtud intervjuud lugeda siit

Positiivne uudis on seegi, et Helpific sai Horvaatia pilootprojekti jaoks USA fondilt Open Society Institute - Mental Health Initiative 44 950 USA dollarit ja Rumeenia pilootprojekti jaoks 41 150 USA dollarit. Pilootprojektide eesmärgiks on katsetada Helpificu platvormi rahvusvahelises keskkonnas ja arendada uusi platvormifunktsioone, mis toetaksid spetsialistide ning kogukonnajuhtide tööd. Uued funktsioonid on konkreetsed töövahendid, mis spetsialistide ja kogukonnajuhtide kaasabil peaksid suurendama vabatahtlike vastutust abipakkumisel ja muutma abivajajate elu kergemaks. 

Lisaks neile, kes meile Hooandja keskkonnas toetust avaldasid, tahaksime tänada kõiki, kes liitusid meiega Facebookis ja Helpificu kodulehel, sisestasid abisoove või pakkusid kogukonnas oma abi. Suur tänu teile, teie panus on kirjeldamatult oluline! Tugikeskkonna ja kogukonna toel saavad erivajadusega inimesed elada iseseisvamat elu. Meie viime vajaliku abi ja toetuse aina rohkemate inimeste ning kogukondadeni! Kui soovid anda oma panuse, et enda ja kellegi teise suvi veelgi toredamaks muuta, liitu Helpificu keskkonnaga aadressil helpific.com ja lisa sinna oma abisoov või vali lisatud soovide seast välja mõni, mida saaksid täita. Teiste abistamine pole veel kunagi varem nii vahva olnud!


Helpific idufirma investeering jagamismajandus juhtimine rahvusvahelistumine riskikapital sotsiaalne ettevõtlus startup vabatahtlik ühisrahastus

Vaata lisaks järgmised artiklid

0 comments