Vaegnägijatele

HELPIFIC - KIRGLIKUD INIMESED & NUTIKAD LOOJAD

18:12:00


Pikalt tegutsenud ansambli Bandemoonium liige ja kunstnik Uku Vahur lööb Helpificus kampa vabatahtlikuna

22.02.2019 toimub Helpifu poolt korraldatav seminar "Digitaalne tehnoloogia ja kogukondlik sotsiaalne heaolu", mida Uku aitab korraldada.

Esitasime Ukule mõned elulised ja loomingulised küsimused.

Kirjelda palun ennast viie lausega või ütle, mis Sul parasjagu pähe tuleb!

Jah, muidugi - kuid ei, vahel võib kõik olla teisiti. 
Tule suhtle ja saad teada!
Elades enda elu paremaks - sõltumata oma puudustest, muutuvad tõelised elu väärtused tähtsaks ja hinnatakse neid inimesi, kes on elus olulised.
Suheldes ja elades ei ole maailm jube, vaid kirjum kui hea ja halb.

Millega tegeled igapäevaselt nii oma töös, kui mis on Sinu hobid/tegevused vms?

Töötan keraamiku abilisena. Hobideks kunst ja muusika. Kas Sinul on oma unistus Eestist? Kui jah, siis milline see on? Miks on ühine panustamine kogukondlikku heaollu Sinu arvates vajalik?

Eestis peaks olema rohkem tegusi nii poliitikutelt kui ka kodanikelt. Riik ei ole ainult poliitikud ja ametnikud. Riik - see oleme meie, kes me ise elame ja toimetame selles riigis. Töö tegi ahvist inimese. Kodanikud peaksid ise tegudega panustama riigi toimimisse, mitte lootma riigiametnikele. Olen istunud nädalaid oma kodus ja aega surnuks löönud. Elu ja meeleolu läks hullemaks. Ainult tegutsemine ja liikumine on aidanud. Imesi ja üllatusi pole olemas, need loome ise.   

Mida tähendab Sinu jaoks selline mõiste nagu „maailma muutmine“? Kuidas seda teha? 

Maailma ei saa muuta. Loodus tegutseb meie tahtest sõltumata edasi. Maailm ei vaja muutmist. Inimesed ja ühiskond peab muutuma. Ainult tegude ja tegutsemisega midagi muutubki. 

Mis ajab „Sind“ hommikuti voodist välja? 

Kui ma ennast maast lahti ei aja ja ei asu tegutsema, ei muutu midagi paremaks. Hakkab hullem. Muudan seda, mis muutub minus ja õpin elama sellega, mis ei muutu.   

Kui Sa saaksid ajas rännata, kuhu Sa läheksid?

Kas meie kohalolek ajaloos muudab tulevikku? On tulevik see, mida näha sooviksime? On tulevikus, kuhu rändad, seda, mida sina alles tulevikku lood?

Aitäh Uku!
Helpific ‬kogukond sotsiaalne ettevõtlus sotsiaalne innovatsioon startup targad digitaalsed lahendused vabatahtlik töö

Vaata lisaks järgmised artiklid

0 comments